с. Токи. Токівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Історія школи

Зародки освіти в с. Токи датуються 1763 роком. У 1781 році, коли село відійшло до Австрії , австрійський уряд видав розпорядження, згідно з яким усі діти віком від 6 до 12 років повинні навчатися в школі. Перша народна школа виникла в 20-х роках ХІХ століття. Вона знаходилася у звичайній селянській хаті під стріхою. Перша державна школа заснована 1850 року. Перший державний учитель призначений у 1882 році. У 1912 році школа згоріла.

І лише у 1920 році продовжилось шкільне навчання. З 1924 року навчання велося польською мовою. Один урок був українським. Ця школа проіснувала до осені 1939 року. Навчання перервав “визвольний”  похід Червоної армії. Школа була реорганізована у семирічну з українською мовою навчання та переведена у приміщення польської касарні (кошари-місце, де стояли коні та розміщувались польські солдати). Станом на 17 жовтня 1939 року — в школі — 250 учнів і 5 вчителів.

Під час німецької окупації пришельці із заходу школу закрили, навчання продовжувалось в селянських оселях. З вересня 1944 року і по сьогодні школа розміщена в “кошарах”. У 1950 році школі передано ще й будинок-проборство та двір з городом, яким користувалися священники села. Зараз тут розміщено майстерню, ділянку, підсобні приміщення. У 1971-1973 роках “кошари” добудували.